Rok 2015 w wyszukiwarce. Co „googlowaliśmy” najczęściej?

rok 2015 w wyszukiwarce

Wzorem poprzednich lat, w połowie grudnia ukazał się raport Google „Rok w wyszukiwarce". Okazuje się, że Lamar Odom stał się w ostatnim czasie tak popularny, iż jego nazwisko było najczęściej wyszukiwaną frazą w ujęciu globalnym. W Polsce z kolei najczęściej „googlowanym” hasłem okazało się…. 50 twarzy Greya. Zestawienie pozostałych haseł jest równie ciekawe – sprawdźcie sami.

Polski rok w wyszukiwarce

Niezwykle popularny na świecie oraz w samej Polsce film 50 twarzy Greya otwiera listę TOP 10 wyszukiwanych haseł przez Polaków w 2015 roku. Na drugim miejscu uplasowała się platforma edukacyjna Librus Synergia – system wsparcia dla polskich szkół i jednostek samorządowych w codziennej pracy. Trzecią najpopularniejszą frazą była gra internetowa Agar.io. Ponadto, żyliśmy mocno polityką. Finał wyborów prezydenckich sprawił, że oczy wszystkich Polaków zwróciły się w kierunku Andrzeja Dudy. Również Loteria paragonowa - najnowszy pomysł Ministerstwa Finansów, była często szukanym hasłem w Google. Z kolei hasłem, które niezwykle nas zaskoczyło swoją obecnością w TOP 10 jest „Barszcz Sosnowskiego”. Temat niemal każdemu z nas znany już od dziecka, w tym roku zyskał mocno na popularności, co było związane z licznymi przypadkami oparzeń skóry u ludzi jakie odnotowano w ostatnim czasie.

Lista TOP 10 najpopularniejszych haseł w Polsce przedstawia się następująco:

1. 50 twarzy Greya
2. Librus Synergia
3. Agar.io
4. Loteria paragonowa
5. Wspaniałe stulecie
6. Andrzej Duda
7. Barszcz Sosnowskiego
8. Szybcy i Wściekli 7
9. Eurowizja
10. Barbara Sienkiewicz

Szczegółowe zestawienie z uwzględnieniem podziału na kategorie:

  • Ludzie
  • Wydarzenia
  • Tematy, o których się mówiło
  • Filmy
  • Jak...?

znajdziecie na oficjalnym blogu Google Polska: Rok w wyszukiwarce, czyli czego szukaliście w Google

Globalne zestawienie TOP 10

Czego poszukiwali w Google użytkownicy z całego świata? Zobacz wykres przygotowany przez Google i obrazujący najpopularniejsze wydarzenia w ostatnim roku:

Zachęcamy również do obejrzenia filmu podsumowującego mijający rok:

Lista 10 haseł najszybciej zyskujących na popularności:

1. Lamar Odom
2. Charlie Hebdo
3. Agar.io
4. Jurassic World
5. Paris
6. Furious 7
7. Fallout 4
8. Ronda Rousey
9. Caitlyn Jenner
10. American Sniper

Trendy Google

W mijającym roku byliśmy świadkami wielu ważnych wydarzeń – zamachy terrorystyczne we Francji, kryzys migracyjny, odnalezienie wody na Marsie, afera Volkswagena, trzęsienie ziemi w Nepalu czy Oscary, to niektóre okoliczności, które zdeterminowały hasła wyszukiwane w Google w 2015 roku.

Zobacz pełny raport Rok w wyszukiwarce 2015 w Google Trends.