Blog o pozycjonowaniu firmy Fusion Marketing

Poradnik aspirującego blogera

Zaczynasz prowadzić bloga i nie możesz doczekać się zwiększonego ruchu na Twojej stronie? A może parasz się z pisaniem już długo, a odwiedzających wciąż nie przybywa? Poniższa lista porad pomoże Ci zbudować rozpoznawalność bloga. Dowiedz się, jak wypracować swój zasłużony sukces!

Pozycjonowanie zdjęć

Pozycjonowanie zdjęć - co należy wiedzieć?

Jednym z podstawowych założeń content marketingu jest urozmaicanie litych bloków tekstu materiałami graficznymi i wszelkiego rodzaju wizualizacjami. Nasza cywilizacja jest okulocentryczna, a najbardziej uprzywilejowanym zmysłem wydaje się właśnie wzrok. To obrazy przyciągają nasze spojrzenia jako pierwsze. Szybki rzut oka na towarzyszące artykułowi zdjęcia wystarczy, żeby zorientować się w jego treści. Dodanie do suchego opisu produktu ilustrującej go fotografii niebotycznie podnosi szanse na zaistnienie konwersji. Czy obrazy mają także wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania?

wizytówka w google maps

Jak skutecznie reklamować się w mapach Google

W jakim celu powstała aplikacja Google Maps? Internauci najczęściej używają jej jako nawigacji, która wskazuje najszybsze lub najkrótsze trasy prowadzące do poszukiwanych przez nich miejsc. Dzięki zróżnicowanym zdjęciom można zarówno sprawdzić ukształtowanie terenu, jak i zwiedzić miasto poprzez wirtualny spacer. Jednocześnie Google Maps to doskonałe narzędzie marketingowe, które może posłużyć wypromowaniu Twojej lokalnej firmy.

widoczność marki w Internecie

Tajniki e-marketingu: co zrobić, żeby być widocznym w Internecie?

Posiadasz stronę internetową, ale Twoja oferta nie trafia do satysfakcjonującej liczby klientów? Nie jesteś sam! Przedsiębiorców, którzy nie mogą dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej, jest znacznie więcej. Kluczem do sukcesu jest w tym przypadku dobrze przeprowadzona kampania e-marketingowa. Przy części tych działań będziesz potrzebował pomocy specjalistów, ale niektóre z nich możesz wdrożyć zupełnie samodzielnie. Poznaj podstawowe metody poprawiania widoczności Twojej firmowej strony!