Zdalna kontrola nad infrastrukturą IT dzięki EXO5

Firmy, rozwijające się we współczesnym świecie nie będą odpowiednio prosperować bez używania właściwych narzędzi informatycznych. 

Sztuką jest umiejętne zarządzanie zasobami IT, dzięki któremu nasze przedsiębiorstwo będzie funkcjonowało na najwyższym poziomie. Dowiedz się więcej o ochronie infrastruktury IT w Twojej firmie

IT ASSET MANAGEMENT

System zarządzania IT, jest stosowany od lat, jednak uważa się je za poboczne, pomocnicze i „niekoniecznie konieczne” narzędzie. Obecnie, działy IT funkcjonują w oparciu o uregulowania prawne, codziennie muszą mierzyć się z konkurencyjnymi markami i dbać o swój budżet. Równocześnie współpracujące firmy, nakładają na działania IT takie kryteria, jak: szczegółowy nadzór wydatków i zwrotu inwestycji, ścisłą analizę zachodzących procesów i ich związek z procesami biznesowymi.

CZYM JEST OUTSOURCING W IT?

Jest to najbardziej efektywna strategia zarządzania. Outsourcing to skrót od outside-resource-using (z ang. używanie zasobów zewnętrznych). Polega on na współpracy z zewnętrznymi źródłami, tj. korzystaniu z pomocy firm zewnętrznych. Nasza firma przekazuje poszczególne zadania i projekty partnerom zewnętrznym. W przypadku, gdy zdecydujemy się na konkretnego partnera biznesowego, powinniśmy dokładnie przeanalizować rynek, aby nasz wybór był trafny. Taka selekcja pozwoli nam na idealne dopasowanie firmy zewnętrznej do naszych potrzeb i pomoże szybciej osiągnąć sukces. Do wyboru mamy dwa rodzaje outsourcingu, tzw. pełny i selektywny. Pierwszy polega na kompleksowej i całkowitej obsłudze ze strony zewnętrznej firmy, natomiast w drugim pod kooperację podchodzą tylko niektóre zakresy działalności firmy. Podejmując się współpracy, należy mieć na uwadze, takie czynniki, jak: wiedzę, doświadczenie i renomę danej firmy na rynku. Na czym polega outsourcing IT? Tak jak w tradycyjnym outsourcingu, możemy powierzyć pełną lub tylko częściową odpowiedzialność za zasoby informatyczne firmie zewnętrznej. Będzie ona nadzorować sieć komputerową, działania związane z dostarczeniem sprzętu oraz oprogramowania, a także obejmie serwis techniczny i pomoc informatyczną. Dzięki takiemu działaniu, zyskamy szyfrowanie danych oraz mniejsze koszty utrzymania. Dodatkowo zwiększymy wydajność pracy pracowników.

Do najpopularniejszych działów, w których wykorzystuje się outsourcing, należą, m.in.: obsługa klienta, zarządzanie drukiem, dokumentami, środkami trwałymi, dział administracji, systemy informatyczne, kadry, szkolenia, finanse i rachunkowość, audyty wewnętrzne, podatki.

CO ZYSKAMY NA OUTSOURCINGU? WYNAJMIJ ZABEZPIECZENIA IT!

Najważniejszym argumentem, który przemawia za zastosowaniem outsourcingu jest zredukowanie kosztów działań, ponieważ wykorzystanie zewnętrznych zasobów w wielu przypadkach okazuje się tańszym rozwiązaniem, niż praca wewnętrzna. Outside-resource-using zezwala na skoncentrowanie sił, środków finansowych i procesów, zachodzących wewnątrz i na zewnątrz firmy na podstawowych zagadnieniach i planach naszej firmy.

JAKIE USŁUGI OBEJMUJE IT ASSET MANAGEMENT?

Do usług należących do zarządzania infrastrukturą IT na pierwszym miejscu należy wymienić obsługę serwisową. Nadzoruje ona wszystkie procesy zachodzące w dziale informatycznym oraz wspiera system zarządzający firmą. Jest odpowiedzialna za okresowe serwisowanie sprzętu i systemów operacyjnych, weryfikowanie działań sieci komputerowych oraz tworzenie kopii bezpieczeństwa. Musi natychmiastowo zadziałać, w przypadku zaistniałych awarii systemu i urządzeń. Obejmuje też serwis pogwarancyjny sprzętu komputerowego.

Następnie należy włączyć prace administracyjne, obejmujące systemy operacyjne, serwery internetowe, domeny, bazy danych. Działy IT wspomagają też system informatyczny klienta: pomagają zwiększać efektywność systemu, przedstawiają innowacyjne rozwiązania i aktualizują programy. Przeprowadzają także szkolenia biurowe. Przede wszystkim powinny na bieżąco świadczyć usługi z zakresu obsługi i pomocy klienta (tzw. Hot Line dla użytkowników).


Pozycjonowanie - Blog

Formularz kontaktowy

Czekamy na Twoją wiadomość