Pozycjonowanie szerokie

pozycjonowanie long tail

Wycena kampanii pozycjonowania ustalana jest indywidualnie. Prosimy o wysłanie zapytania z informacją o branży i domenie Twojego serwisu. Odpowiadamy w 2h.

Wyślij zapytanie

Pozycjonowanie szerokie to oferta skierowana głównie do właścicieli sklepów internetowych. Dlaczego warto wybrać strategię pozycjonowania szerokiego? Główne dwa powody to:

 • generowanie jakościowego ruchu, który lepiej konwertuje
 • stosunkowo krótki czas wejścia na wysokie pozycje

Pozycjonowanie long tail – czym jest?

Pozycjonowanie long tail (z ang. długi ogon) wiążę się z odpowiednią optymalizacją strony. Zoptymalizowana witryna zostaje wzbogacona o treść skierowaną do użytkowników szukających:

 • odpowiedzi na konkretne pytania
 • konkretnych produktów/usług

Frazy long tail to nic innego jak wyrażenia zawierające w sobie frazę główną wzbogaconą o dodatkowe określenie dotyczące opinii, ceny, danych technicznych, cech, właściwości, czy też dokładnej lokalizacji. Za sprawą niższego poziomu trudności wyniki (wysokie pozycje) osiągane są zwykle w czasie o wiele krótszym, niż w przypadku fraz ogólnych.

Istotnym aspektem przemawiającym za pozycjonowaniem szerokim, jest jego dokładność. To właśnie zapytania z długim ogonem najczęściej generują jakościowy ruch. Ma to szczególne zastosowanie w działalności sklepów internetowych, gdzie jakość ruchu ma ogromne znaczenie. Sprawdź naszą ofertę pozycjonowania sklepów internetowych >>

Pozycjonowanie szerokie - case study

Załóżmy, że potencjalny klient chce zakupić zapach do samochodu określonej marki. W takim przypadku wpisanie frazy ogólnej „zapach samochodowy” spowoduje, że użytkownik otrzyma wyniki w wyszukiwarce, w postaci odnośników do podstron z zapachami samochodowymi różnych producentów.

Ponieważ zakładamy, że użytkownik zna produkt i chce zakupić go ponownie, zapewne użyje zapytania long tail zawierającego co najmniej trzy słowa kluczowe, np.: zapach samochodowy + marka. Bazując na konkretnym przykładzie, takie zapytanie może mieć następującą postać:

Zapach samochodowy california car scents

Po wpisaniu takiego zapytania użytkownik powinien zobaczyć strony oferujące wyłącznie zapachy samochodowe marki California Car Scents. Wówczas otrzyma dokładnie takie wyniki wyszukiwania jakich oczekuję. Gdyby chciał zakupić odświeżacz o konkretnych zapachu do zapytania dodałby jeszcze nazwę zapachu. Wtedy powinien zobaczyć w wynikach wyszukiwania podstrony konkretnego produktu w sklepach.

Naszym zadaniem jest zbadanie intencji użytkowników i optymalizacja struktury strony wraz z contentem w taki sposób, aby dać użytkownikom to czego dokładnie szukają w sieci. Jesteśmy agencją SEO z kilkunastoletnim doświadczeniem. Strategię pozycjonowania szerokiego wdrożyliśmy z powodzeniem w wielu sklepach internetowych oraz w dużych portalach.

Wycena kampanii pozycjonowania ustalana jest indywidualnie. Prosimy o wysłanie zapytania z informacją o branży i domenie Twojego serwisu. Odpowiadamy w 2h.

Wyślij zapytanie

Jesteśmy agencją SEO działającą na terenie całej Polski. Sprawdź również naszą ofertę pozycjonowania stron w innych miastach:

 • Skuteczna agencja z profesjonalną obsługą. Polecam szczególnie ze względu na to, że można spać spokojnie wiedząc, że budżety są dobrze inwestowanie, podejmowane działania przynoszą efekty po stosunkowo niedługim czasie, a gdy coś nie idzie zgodnie z założeniami, firma sama reaguje nie zmuszając klienta do nieustannego kontrolowania ich pracy.

  PIOTR GABOR – CEO, Alingua
 • Bardzo miły kontakt z całym zespołem Fusion Marketing to ogromna zaleta Agencji. Profesjonalna i szybka obsługa kampanii na wysokim poziomie. Stabilne, satysfakcjonujące efekty pozycjonowania na kluczowe dla naszej firmy frazy. Polecam gorąco - dbałość o klienta i zaangażowanie w realizację założonych celów to domena Agencji Fusion Marketing.

  Robert Siudek – właściciel salonu jubilerskiego Siudek Jewellery
 • Wcześniej współpracowałem z wieloma firmami, które niestety dużo obiecywały, ale efektów nie było. Z Fusion Marketing nawiązałem współpracę 5 lat temu. Wspólnie podjęte kierunki działania realizują, a to przynosi efekty. Jestem zadowolony i zawsze ich polecam.

  Marek Zapała – właściciel, PCTU Koninki

Pozycjonowanie - Blog

Formularz kontaktowy

Czekamy na Twoją wiadomość